29 listopada 2014

Jak się zorganizować? cz.1 - kilka inspiracji

Nie jest tajemnicą, że ciągle poszukuję idealnego sposobu na zorganizowanie się. Ogarnianie spraw zawodowych (szczególnie gdy samemu robi się w firmie to, za co w innych przedsiębiorstwach czy instytucjach odpowiada kilka osób lub nawet zespołów pracowników) oraz dotrzymywanie danych sobie obietnic o regularności w... (i tu pojawia się cała lista naszych planów, czy to treningowych czy związanych z nauką) a do tego planowanie różnych spraw w taki sposób, by w miarę możliwości nic ze sobą nie kolidowało, wymaga dobrej organizacji czasu.

Wciąż poszukuję sposobu na idealną organizację wszystkiego - czasu, biurka czy kosmetyków, dlatego też bardzo lubię poszukiwać w Internecie wpisów poświęconych organizacji.


O moich sposobach na organizację czasu napiszę za jakiś czas, a dziś podzielę się z Wami linkami do metod innych blogerek. Nie ukrywam, że w dużej mierze inspiruję się właśnie tymi wpisami.  • Sądząc po wpisie autorki bloga "Bo ma być mrucznie" Nadine musi być bardzo dobrze zorganizowaną osobą. Wyjątkowo spodobał mi się pomysł z zeszytami projektowymi, polegający na tym, że dla każdego przedsięwzięcia zakładamy osobny zeszyt - wtedy łatwiej ogarnąć nam dany projekt. Od pewnego czasu staram się stosować w swoim życiu
  • Kolejną osobą na której staram się inspirować jest Alina z bloga "Design Your Life" . Ta dziewczyna to po prostu ciągle zaskakująca kopalnia pomysłów jeśli chodzi o organizację oraz kreowanie swojej życiowej przestrzeni. Najbardziej podoba mi się organizer, który Alina sama stworzyła, dzięki czemu ma narzędzie idealnie dostosowane do jej trybu życia. Sama przez 3 miesiące dla eksperymentu posługiwałam się organizerem który zaprojektowała i muszę przyznać, że był dla mnie bardzo pomocny. 
  • W organizacji czasu największą rolę wśród narzędzi odgrywa terminarz, coś na ten temat przeczytamy na blogu "Być idealną" . Spodobał mi się kalendarz wieloletni o którym autorka wspomina.
  • O przydatnych gadżetach można również przeczytać na blogu "One Little Smile"
  • Aprilsblog podobnie jak ja zalicza się do osób, dla których jeden kalendarz to za mało. Warto przeczytać, bo może akurat dla niektórych będzie to rozwiązanie problemu z organizacją ;)
  • Na blogu Roksany również znajdziemy kilka porad, a wcielenie w życie takich metod jak "Nie marnuj piątków" czy "Nie marnuj godzin" w końcu pokazuje nam, że mamy do dyspozycji więcej czasu niż nam się wydaje".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz